West Chester United Recreation League Spring 2016 MT
U10 Boys GP W L T GF GA GD Pts
01. U10B03 Fire (Overton)   770040152521
02. U10B11 Sporting KC (Hodlofski)   75022581717
03. U10B04 DC United (Morrison)   752026151115
04. U10B08 Crew (Hwang)   742126151113
05. U10B05 Quakes (Emrich)   73222822611
06. U10B12 Dynamo (Olsen)   73312418610
07. U10B07 Whitecaps (Heym)   7340272709
08. U10B01 Sounders (McElhiney)   7223171619
09. U10B06 Red Bulls (Fatone)   7232161608
10. U10B09 Rapids (Castellarin)   72412137-167
11. U10B02 Timbers (Burton)   7070437-330
12. U10B10 Revolution (DeFrancesco)   70702250-280
  U10 Boys June 2016
Wed, June 1, 2016
GAME#   Time Home   Away Location
937   5:30 pm  U10B06 Red Bulls (Fatone) 1-0 U10B04 DC United (Morrison) WCUSC-Turf
940   5:30 pm  U10B11 Sporting KC (Hodlofski) 3-1 U10B07 Whitecaps (Heym) WCUSC-Turf
939   6:30 pm  U10B10 Revolution (DeFrancesco) 3-8 U10B03 Fire (Overton) WCUSC-Turf
942   6:30 pm  U10B12 Dynamo (Olsen) 1-3 U10B08 Crew (Hwang) WCUSC-Turf
938   7:30 pm  U10B05 Quakes (Emrich) 2-2 U10B01 Sounders (McElhiney) WCUSC-Turf
941   7:30 pm  U10B02 Timbers (Burton) 3-4 U10B09 Rapids (Castellarin) WCUSC-Turf
Sat, June 4, 2016
GAME#   Time Home   Away Location
926   12:00 pm  U10B08 Crew (Hwang) 1-3 U10B04 DC United (Morrison) WCUSC-Turf
928   12:00 pm  U10B10 Revolution (DeFrancesco) 1-6 U10B06 Red Bulls (Fatone) WCUSC-Turf
925   1:15 pm  U10B09 Rapids (Castellarin) 3-7 U10B05 Quakes (Emrich) WCUSC-Turf
929   1:15 pm  U10B01 Sounders (McElhiney) 2-2 U10B11 Sporting KC (Hodlofski) WCUSC-Turf
927   2:30 pm  U10B07 Whitecaps (Heym) 3-8 U10B03 Fire (Overton) WCUSC-Turf
930   2:30 pm  U10B02 Timbers (Burton) 0-6 U10B12 Dynamo (Olsen) WCUSC-Turf
Sun, June 5, 2016
GAME#   Time Home   Away Location
902   12:00 pm  U10B08 Crew (Hwang) 6-0 U10B02 Timbers (Burton) Thornbury Soccer Park #8A
904   12:00 pm  U10B04 DC United (Morrison) 6-5 U10B10 Revolution (DeFrancesco) Thornbury Soccer Park #8B
901   1:15 pm  U10B09 Rapids (Castellarin) 1-7 U10B03 Fire (Overton) Thornbury Soccer Park #8A
905   1:15 pm  U10B11 Sporting KC (Hodlofski) 4-1 U10B05 Quakes (Emrich) Thornbury Soccer Park #8B
903   2:30 pm  U10B07 Whitecaps (Heym) 3-1 U10B01 Sounders (McElhiney) Thornbury Soccer Park #8A
906   2:30 pm  U10B12 Dynamo (Olsen) 3-1 U10B06 Red Bulls (Fatone) Thornbury Soccer Park #8B
Sat, June 11, 2016
GAME#   Time Home   Away Location
1654 PI1   9:00 am  U10B01 Sounders (McElhiney) 2-6 U10B06 Red Bulls (Fatone) Thornbury Soccer Park #8A
1655 PI2   9:00 am  U10B07 Whitecaps (Heym) 7-5 U10B09 Rapids (Castellarin) Thornbury Soccer Park #8B
1656 PI3   10:15 am  U10B12 Dynamo (Olsen) 7-1 U10B02 Timbers (Burton) Thornbury Soccer Park #8A
1657 PI4   10:15 am  U10B05 Quakes (Emrich) 6-3 U10B10 Revolution (DeFrancesco) Thornbury Soccer Park #8B
  Quarterfinal  
1658 QF1   2:00 pm  U10B03 Fire (Overton) 5-2 U10B06 Red Bulls (Fatone) Thornbury Soccer Park #8A
1659 QF2   2:00 pm  U10B11 Sporting KC (Hodlofski) 3-4 U10B07 Whitecaps (Heym) Thornbury Soccer Park #8B
1660 QF3   3:15 pm  U10B04 DC United (Morrison) 6-0 U10B12 Dynamo (Olsen) Thornbury Soccer Park #8A
1661 QF4   3:15 pm  U10B08 Crew (Hwang) 5-1 U10B05 Quakes (Emrich) Thornbury Soccer Park #8B
Sun, June 12, 2016
GAME#   Time Home   Away Location
  Semifinal  
1662 SF1   9:00 am  U10B03 Fire (Overton) 5-0 U10B08 Crew (Hwang) Thornbury Soccer Park #8A
1663 SF2   9:00 am  U10B04 DC United (Morrison) 6-2 U10B11 Sporting KC (Hodlofski) Thornbury Soccer Park #8B
  Championship  
1664   2:00 pm  U10B03 Fire (Overton) 4-3 U10B04 DC United (Morrison) Thornbury Soccer Park #8A